ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14445132
*
nr 1444 5132
Spegel
1800-tal, 124x67 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 januari 2022
kl 18:31:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 18:15:23
1
Vinnande bud
24/1 18:27:04
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:57
-
9092 Spegel
Bemålad, 121x57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:16
-
9273 Spegel
bronserad, 37x32 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:08
-
9272 Spegel
Bronserad, 37x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:03
-
9230 Spegel
Guldbemålad. Bredd: 66 cm, höjd: 95 cm
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:03
-
8193 Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:37
*
Spegel
nr 1444 5132
Spegel
1800-tal, 124x67 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 18:15:23 | 1 | Vinnande bud |
24/1 18:27:04 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:57 -
9092 Spegel
Bemålad, 121x57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:16 -
9273 Spegel
bronserad, 37x32 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:08
-
9272 Spegel
Bronserad, 37x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:03 -
9230 Spegel
Guldbemålad. Bredd: 66 cm, höjd: 95 cm
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:03 -
8193 Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:37